Seyahat Blog

Doğru Valiz Seçimi Nasıl Yapılır?

z

Tüm yıl çalıştınız, enerjinizin çoğunu çalışmaya verdiniz ve güzel bir tatili hak ettiğinizi düşünüyorsunuz, değil mi? Bizce de öyle!

Tatil sizin için ne ifade ediyor? Güneşlenmek, denizin ve kumun tadını çıkarmak, bol bol D vitamini almak, gezmek, dolaşmak, yeni yerler keşfetmek mi yoksa kültürel ve tarihi bölgeleri gezmek mi? Hiç fark etmez! Her iki tercih için de yapılması gerekenlerden biri doğru valizi bulmak ve onunla yola çıkmaktır. Doğru valiz nasıl seçilir ve valiz hangi kriterlere göre hazırlanır, gelin birlikte bir göz atalım.

Hangi ulaşım seçeneğini tercih edeceksiniz?

Otobüsle mi seyahat etmeye karar verdiniz, yoksa uçakla mı seyahat edeceksiniz? Ulaşım seçeneğinize göre yanınıza almanız gereken eşya ve eşya miktarı da değişim gösterecektir. Bunu göz önünde bulundurmanız hem daha ekonomik hem de daha konforlu bir tatil yapmanızı sağlayacaktır. Otomobille seyahat edecekseniz yanınıza dilediğiniz her şeyi alabilirsiniz ancak bu durum uçakta geçerli olmayacaktır. Çünkü uçağa binişte, belirli bir yük taşıma hakkınız mevcuttur.

Nereye seyahat edeceksiniz?

Nereye seyahat ettiğiniz seçtiyseniz sıra valiz hazırlığına geldi demektir. Uzak bir yere gitmeyi mi planlıyorsunuz yoksa yakınlarda olmayı mı tercih ediyorsunuz? Uzak bir yere gidecekseniz, valizinize koyacağınız eşya sayısı da daha çok olacaktır. Bundan dolayı da büyük bir valiz hazırlayıp hiçbir eşyanızı unutmamanız gerekebilir. Peki ya seyahat edeceğiniz şehir veya şehirlerin coğrafi özelliklerini de incelediniz mi? Örneğin, bölgenin iklim yapısı, hava durumu vs. tüm bu bilgiler iyi bir bavul hazırlamak için fark yaratabilir. Çünkü eğer yağmurun bol olacağı bir bölgeye seyahat edecekseniz valizinizin içine koyacağınız eşyalar da daha kalın ve o yöreye uygun eşyalar olacaktır. Kısacası, valizinizdeki eşyalar, seyahat ettiğiniz ülkenin/şehrin hava durumuna göre değişkenlik gösterebilir

Kaç kişilik bir tatil programı yaptınız?

Çocuklu bir aile misiniz? Ya da tek başına mı tatile çıkacaksınız? Ya da en yakın arkadaşlarınızla ortak bir bavul mu hazırlayacaksınız? O halde valizinizin boyutu, yapısı, hacmi de değişiklik gösterecektir. Örneğin, çocuklu bir aileyseniz büyük bir valiz seçmelisiniz ki çocuğunuzun ihtiyaç duyacağı tüm eşyaları bir arada tutabilesiniz.

En çok ihtiyaç duyacağınız eşyalar neler?

Valiz hazırlarken en çok dikkat etmeniz gereken şey, neye ihtiyacınızın olduğunu iyi bir şekilde tespit etmek olacaktır. Çünkü bir ihtiyaç listesi yapmadıkça ya bir şeyleri unutacak ya da yanınıza gereksiz eşyaları alıp seyahat konforunuzdan ödünç vereceksiniz. İşte bu gibi durumlardan kaçınmak için seyahat listesi hazırlamak tam bir çözüm yolu!

Tatiliniz ne kadar sürecek?

Bu sorunun cevabı, sizde! Tatilinizin ne kadar süreceğini bilirseniz, valizinizi de o kadar rahat bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Çünkü, tatilinizin süresi valiz tipinizi hatta valiz hazırlama sürecinizi doğrudan değiştirebilir.

Seyahate çıktığınız şehre/ülkeye bir daha ne zaman geleceksiniz?

Bu soru da seyahate veya tatile çıkmadan önce kendinize sormanız gereken sorular arasında yer almaktadır. Kendinize şunu sorun: Ben buraya bir daha ne zaman gelebilirim? Aylarca uğramayacak mıyım yoksa yakın zamanda döner miyim? İşte kilit sorular bunlar! Eğer yakın zamanda dönecekseniz temel eşyalarınızı valizinize koymanız yeterli olacaktır. Ancak aylarca dönüş yapmayacaksanız, temel ihtiyaçlarınızdan fazlasını da yanınızda götürmelisiniz ki endişeye yer kalmasın.

İşte sizin için hazırladığımız valiz seçme kılavuzu! Doğru valiz seçimi demek, kaliteli seyahat ve konforlu bir deneyim demektir. Bu konforu bizimle yaşamak ister misiniz? O halde sizleri tercihinize ve seyahat tipinize göre seçebileceğiniz valizlerle dolu Kraftx Valiz modelleri sayfamıza davet eder, sizlere güzel seyahatler dileriz!

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.