19 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

 


Valiz ve Bavul

Valiz ve bavul özellikle seyahatlerimizde hayatımızı kolaylaştıran ürünlerdir. Yakın bir mesafeye veya dünyanın diğer ucuna gittiğimizde fark etmeksizin yanımızda büyük veya küçük mutlaka bu çanta türlerinin bulunması gerekir. Seyahat eden kişinin kıyafetlerini, ayakkabılarını ve maddi değeri yüksek olan birçok eşyasını yolculuk esnasında koruması gerekir. Bu eşyaların kullanılmaya devam etmesi ve amaçlarını yitirmemesi için valiz seçimi oldukça önemli bir konu olur.


Valiz Modelleri ve Fiyatları

Valiz modelleri arasında en çok öne çıkan boyutlarına göre sınıflandırılan modellerdir. Her birinin hem boyutları hem de kullanımları farklıdır. Kabin boy valiz genellikle hava yollarını tercih eden kişiler için oldukça idealdir. Gerek boyutları gerekse kullanım kolaylıkları sebebiyle sıklıkla tercih edilen bu valizleri bu kadar önemli kılan birçok önemli özellik vardır. Bu valizler sıklıkla küçük boy valiz olarak da ifade edilir ve uçaklarda valizler için belirlenen alanlara sığacak boyuttadır. Daha birçok önemli özelliği ile kabin boy valiz popüler bir üründür. Orta boy valiz modelleri küçük boy valizlere göre biraz daha kapsamlı bir üründür. Daha fazla eşyayla yolculuk yapmak isteyen veya daha uzun süreli seyahate çıkan kişiler için ideal bir üründür. Büyük boy valiz modelleri oldukça uzun süreli seyahatlere çıkıyorsanız veya kalabalık bir aileye sahipseniz sizin için ideal ürün büyük boy valiz olacaktır. Çocuk valizi modelleri seyahatlerinizi çocuklarınız için daha eğlenceli hale getirmek istiyorsanız çocuk valizi mutlaka temin etmeniz gereken bir üründür. Böylece çocuğunuza kendine bavul hazırlama, seyahatlerde eşyalarına sahip çıkma gibi sorumlulukları da öğretebilirsiniz.


Valiz Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Valiz modelleri arasında sert tabanlı veya yumuşak tabanlı ürünler öne çıkar. Ayrıca bazı modeller tekerleklidir ve bu yönü ile de yine seyahatlerinizde işinizi kolaylaştırır.

Genel olarak dikkat edilmesi gereken noktalar;

  • Parlak ve canlı bir renk seçerseniz veya dikkat çekici bir model, havaalanlarında ve genel olarak seyahatlerinizde çantanızı kaybetme riskiniz azalır.
  • Bavulların ve valizlerin iç tasarımlarına dikkat etmeniz gerekir. İç kısımlarda ne kadar farklı göz ve emniyet kemeri olursa o kadar iyi olacaktır.
  • Ürünlerin tekerlekli ve özellikle çekme klipsli olması da ayrıca önemli bir detaydır.