Seyahat Blog

Valiz Nedir? Valiz ve Bavul Modelleri

z

Valiz ve bavul özellikle seyahatlerimizde hayatımızı kolaylaştıran ürünlerdir. Yakın bir mesafeye veya dünyanın diğer ucuna gittiğimizde fark etmeksizin yanımızda büyük veya küçük mutlaka bu çanta türlerinin bulunması gerekir. Yapıları itibari ile başka bir kategoride yer alıyor gibi görünse de aslında hem valiz hem de bavul çanta sınıfında yer alan ürünlerdir. İkisini birbirinden ayıran bazı ufak farklar ve detaylar vardır ancak temelde ikisinin de görevler aynıdır. Seyahatlerinizde sürekli yanınızda olacak olan bavul ve valiz gibi ürünlerin size köstek olmasını istemiyorsanız mutlaka doğru seçim yapmanız gerekir.

Seyahatler İçin Ne Tür Bir Çanta Seçilmeli?

Valiz ve bavul çantaları arasındaki temel farklar tam olarak bu noktada ortaya çıkar. Çünkü seyahate çıkarken yanınıza alacağınız çantanın bavul mu yoksa valiz mi olması gerektiğine karar verebilmeniz için valiz ve bavul arasındaki farklar neler bilmeniz gerekir. Temel olarak bu iki çanta grubunu birbirinden ayıran fark boyutudur. Valiz, bavula göre daha küçük boyutlu bir çantadır. Yani daha kısa süreli seyahatler için tercih edilebilir. Bir iki günlük bir seyahatte büyük bir bavulla yola çıkıp kendinize yük etmek yerine daha ufak ve taşıması daha kolay bir valiz temin etmeniz daha mantıklıdır. Valiz modelleri arasında sert tabanlı veya yumuşak tabanlı ürünler öne çıkar. Ayrıca bazı modeller tekerleklidir ve bu yönü ile de yine seyahatlerinizde işinizi kolaylaştırır. Kraftx valiz modelleri arasında ihtiyaçlarınızı karşılamaya yönelik çok sayıda modelle karşılaşabilirsiniz.

Bavullar daha büyük çanta modelleridir ve uzun süreli seyahatlerde çok daha kullanışlıdır. Yalnız valizler kendi içinde çok fazla farklı türe ayrılmazken bavullar için böyle bir durum söz konusu değildir. Kişilerin kullanımına uygun olarak tasarlanmış pek çok farklı boyutta ve modelde bavul vardır.

Farklı İhtiyaçlara Özel Valiz Modelleri

Valiz modelleri arasında en çok öne çıkan boyutlarına göre sınıflandırılan modellerdir. Her birinin hem boyutları hem de kullanımları farklıdır. Boyutlarına göre valizler aşağıdaki gibidir.

Kabin Boy Valiz

Bavul modelleri arasında boyut olarak en kullanışlı ürünlerden biri kabin boy valiz ürünüdür. Ortalama Y55 x G40x D23 cm ölçülerinde ve 37 litre kapasitede olur. Özellikle uçak yolculuklarında ağırlık sınırını aşmamak için bu tip valizler kullanabilirsiniz.

Orta Boy Valiz

Orta boy valiz modelleri küçük boy valizlere göre biraz daha kapsamlı bir üründür. Daha fazla eşyayla yolculuk yapmak isteyen veya daha uzun süreli seyahate çıkan kişiler için ideal bir üründür. Ölçüleri Y69 x D45 x G25 cm iken kapasitesi ise genel olarak 70 litre olmaktadır.

Büyük Boy Valiz

Oldukça uzun süreli seyahatlere çıkıyorsanız veya kalabalık bir aileye sahipseniz sizin için ideal ürün büyük boy valiz olacaktır. 112 litre kapasiteye sahip olan bu ürünlerin ölçüsü ise Y77 x G53 x D29 cm olmaktadır. Yalnız seyahatlerinizde büyük boy valiz tercih ettiğinizde özellikle dikkat etmeniz gereken nokta 360 derece dönebilen ürünler olmasıdır. Böylece valizi kontrol etmek ve bu ürünle seyahat etmek çok daha rahat olacaktır.

Çocuk Valizi

Seyahatlerinizi çocuklarınız için daha eğlenceli hale getirmek istiyorsanız çocuk valizi mutlaka temin etmeniz gereken bir üründür. Böylece çocuğunuza kendine valiz hazırlama, seyahatlerde eşyalarına sahip çıkma gibi sorumlulukları da öğretebilirsiniz.

Seyahat hazırlığı ebeveynler için soruna dönüşebilmektedir. Bu ürünler bu sorunu ortadan kaldırmak için pratik bir kullanım sunar. Seyahati çocuklar için daha eğlenceli hale getirmek ve ebeveynlerin

Kraftx valiz modelleri arasından sizler de seyahatlerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz ideal ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Desenli, düz, yumuşak kumaştan veya sert plastikten aradığınız tüm modellere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

Bavul veya Valiz Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sürekli seyahat ediyorsanız ve seyahatlerinizde işinizi kolaylaştıracak bir bavul veya valiz istiyorsanız ideal ürün için bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Genel olarak dikkat edilmesi gereken noktalar;

  • Parlak ve canlı bir renk seçerseniz veya dikkat çekici bir model, havaalanlarında ve genel olarak seyahatlerinizde çantanızı kaybetme riskiniz azalır.
  • Bavulların ve valizlerin iç tasarımlarına dikkat etmeniz gerekir. İç kısımlarda ne kadar farklı göz ve emniyet kemeri olursa o kadar iyi olacaktır.
  • Ürünlerin tekerlekli ve özellikle çekme klipsli olması da ayrıca önemli bir detaydır.

Bavul veya valiz, hangisini seçerseniz seçin dikkat etmeniz gereken en önemli detay kalitedir. Valiz ve bavul fiyatları ile ilgili araştırma yaparak ve sizin için en ideal Kraftx Valiz ve Bavul modellerini bularak sizler de seyahatlerinizde rahat edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Valiz Nedir? Valiz ve Bavul Modelleri” Hakkında Yorumlar

  1. özcan dengi dedi ki:

    uzun süre bavul kullandıktan sonra artık valiz kullanmaya karar verdim. çok daha rahatmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.